Nasza fundacja na V Interaktywnym Pikniku "Dzień Odkrywców"

Nasza fundacja na V Interaktywnym Pikniku "Dzień Odkrywców"

Po raz piąty w Rzeszowie w dniu 07. czerwca bieżącego roku odbywał się Interaktywny Piknik Wiedzy "Dzień Odkrywców". Podczas tegorocznej edycji swoje pokazy, warsztaty i interaktywne eksponaty z wielu dziedzin nauki zaprezentowało ponad 40 wystawców.

Po raz czwarty w tzw. Kosmicznej Wiosce stanęło 5 namiotów, w których prezentowały się ekipy mające wkład w rozwój astronautyki i astronomii w Polsce. Po raz pierwszy jednak koordynacją oraz organizacją Kosmicznej Wioski zajęła się nasza fundacja.

Stanowisko PTR podczas II Interaktywnego Pikniku Wiedzy (Credits: PTR)

Każdy kto tego dnia odwiedził nasze stanowiska, mógł na żywo zobaczyć i zrozumieć zasady działania rakiet (Polskie Towarzystwo Rakietowe), zapoznać się z sukcesami polskich drużyn w konkursach łazików marsjańskich (Mars Society Polska). Dzięki zaangażowaniu Centrum Badań Kosmicznych PAN, zaprezentowane zostały makiety pierwszego polskiego sztucznego satelity satelity naukowego BRITE-PL LEM, pernatratorów MUPUS i KRET oraz wyrzutnika DRAGON.

Studenckie Koło Astronautyczne Politechniki Warszawskiej, zaprezentowąło makietę pierwszego sztucznego satelity PW-Sat i wiele innych ciekawych eksponatów.

Każdy kto chciał spróbować jak smakuje jedzenie wynoszone na orbitę, którym posiłkują się astronauci, stworzyć sztuczną kometę, bądź dotknąć pozaziemskiej materii mógł tego dokonać w połączonym stanowisku Fundacji "Pociąg do Gwiazd" oraz Podkarpackiego Amatorskiego Stowarzyszenia Astronomiczno Astronautycznego.

W przyszłym roku kolejna edycja pikniku, już dziś możemy napisać, że z pewnością nas tam nie zabraknie, a nasze eksponaty będą jeszcze bardziej interkatywne. Serdecznie zapraszamy.

Utworzono przez Admin, 2014-06-14 15:36:22