II edycja konferencji Polska w Kosmosie - relacja

Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Warszawie przez dwa dni w połowie listopada stało się centrum polskiej astronautyki a wszystko to za sprawą odbywającej się w dniach 13-14 listopada br. konferencji "Polska w kosmosie wczoraj, dziś, jutro".

Konferencja zorganizowana została przez Fundację Wspierania Polskiej Astronautyki „Pociąg do Gwiazd” oraz Centrum Badań Kosmicznych PAN w partnerstwie z Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika PAN.

Czytaj więcej...

II edycja konferencji "Polska w kosmosie wczoraj, dziś, jutro" - zapowiedź

Czy polska firma może podbić kosmos? Czy Polacy powinni się włączyć do programu budowy rakiet kosmicznych? Jak przebiegło lądowanie próbnika Philae na komecie 67P/Czuriumow -Gerasimienko? Jakie są priorytety polskiej polityki kosmicznej? Jak rozpocząć działalność w sektorze kosmicznym i skąd zdobyć finansowanie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo podczas zbliżającej się konferencji „Polska w kosmosie wczoraj, dziś, jutro”.

Czytaj więcej...

Nasza fundacja na V Interaktywnym Pikniku "Dzień Odkrywców"

Nasza fundacja na V Interaktywnym Pikniku Wiedzy "Dzień Odkrywców"

Po raz piąty w Rzeszowie w dniu 07. czerwca bieżącego roku odbywał się Interaktywny Piknik Wiedzy "Dzień Odkrywców". Podczas tegorocznej edycji swoje pokazy, warsztaty i interaktywne eksponaty z wielu dziedzin nauki zaprezentowało ponad 40 wystawców.

Po raz czwarty w tzw. Kosmicznej Wiosce stanęło 5 namiotów, w których prezentowały się ekipy mające wkład w rozwój astronautyki i astronomii w Polsce. Po raz pierwszy jednak koordynacją oraz organizacją Kosmicznej Wioski zajęła się nasza fundacja.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie ze zbiórki publicznej na rzecz drużyny Space is More

 

SPRAWOZDANIE ZE ZBIÓRKI PUBLICZNEJ PRZEPROWADZONEJ PRZEZ FUNDACJĘ WSPIERANIA POLSKIEJ ASTRONAUTYKI „POCIĄG DO GWIAZD” w dniach 15.04 - 24.04.2014 r

Fundacja Wspierania Polskiej Astronautyki „Pociąg do Gwiazd”  z siedzibą w Lipnicy Górnej 28  informuje o zakończeniu w dniu 24.04.2014 r. zbiórki publicznej przeprowadzonej na terenie całego kraju, na podstawie decyzji Ministra Administracji i Cyfryzacji nr 235/2014 z dnia 09 kwietnia 2014r.

Zbiórkę przeprowadzono w formie dobrowolnych wpłat na specjalne konto bankowe o numerze 18 1240 2337 1111 0010 5727 5243 oraz sprzedaży cegiełek i przedmiotów wartościowych. Celem zbiórki było opłacenie kosztów podróży studenckiej drużyny Space is More na finał konkursu Inspiration Mars. 

Czytaj więcej...

Wspieramy drużynę Space is More

Wspieramy drużynę "Space is More"

Od dnia 05 kwietnia br. wspieramy wrocławską drużynę Space is More w dążeniach do zdobycia pieniędzy, które pozwolą wyjechać grupie na finał konkursu "Inspiration Mars"

Nasza fundacja zapewnia wrocławskiej drużynie bezpłatną obsługę medialną, konsultingową oraz wsparcie finansowe.

W dniach 15.04 - 24.04. 2014 na podstawie decyzji z dnia 09.04.2014 r nr 235/2014 Ministra Administracji i Cyfryzacji, nasza fundacja prowadzi internetową zbiórkę publiczną na rzecz drużyny Space is More. Zebrane pieniądze zostaną przekazane drużynie na potrzeby pokrycia kosztów wyjazdu na finał konkursu Inspiration Mars.

Wpłaty na rzecz drużyny Space is More można wpłacać 

Na numer konta Fundacji "Pociąg do Gwiazd"

18 1240 2337 1111 0010 5727 5243 Właściciel rachunku: FUNDACJA POCIĄG DO GWIAZD, LIPNICA GÓRNA 28, 38-200 JASŁO w tytule wpisując adres e-mail oraz " Darowizna na rzecz drużyny Space is More"

Czytaj więcej...